sobota, 2 marca 2013

FOTOMOZAIKA NA PŁYTKACH

Szukałam informacji o fototapetach z własnych zdjęć, natrafiłam na fotomozaiki drukowane na płytkach ceramicznych. Mają postać wodoodpornych szklanych mozaik, w których umieścić można dowolne zdjęcie. Pomysł nieszablonowy i stosunkowo "młody". 

Poniżej odcinek z Ryszardem Grabczyńskim, właścicielem firmy Fototapety, który pojawił się w programie Dragons' Den - jak zostać milionerem w poszukiwaniu 100 tysięcy złotych na rozwój swojego produktu i dofinansowanie takie otrzymał.

Mozaiką można wyklejać powierzchnie obłe jak filary, wnęki. Główne zastosowanie mozaiki to miejsca gdzie np. z powodu wilgoci normalna tapeta nie ma zastosowania. Wydruk wykonany jest od spodu  mozaiki co powoduje, że jest całkowicie bezpieczny przed wodą, szorowaniem i innymi trudnymi warunkami użytkowania.


Firma Fototapety wykonuje wydruk na płytkach ceramicznych, glazurze, terakocie, kafelkach i gresie. Wydruki są odporne na wodę i mycie. Daje to możliwość doskonałego zastosowania w kuchniach, łazienkach, gabinetach.

Poszczególne części mozaiki mają format plastra na folii transportowej o rozmiarze 30x30cm. Zaleca się klejenie mozaik neutralnymi klejami montażowymi do luster. 


Główne zastosowanie mozaiki to miejsca gdzie np. z powodu wilgoci normalna tapeta długo nie wytrzyma. Rozmiar szybek mozaiki może mieć 5x5cm lub 2,5 x 2,5 cm.  W projekcie należy przewidzieć rozmiar szybek i fug by nie mieć problemu z przycinaniem tak małych elementów. Klejenie przeprowadza się normalnie jak glazurę 30x30cm z zachowaniem fugi 2mm przy dokładaniu kolejnych plastrów. Po przyklejeniu - najlepiej po 2-ch dniach ściągamy z wierzchu mozaiki folię transportową, czyścimy acetonem z resztek kleju po folii powierzchnię szkła, fugujemy dowolnym kolorem fugi.
Wszystkie zdjęcia i materiały pochodzą ze strony http://www.fototapety.com.pl/Brak komentarzy: