czwartek, 20 lutego 2014

URZĄDZANIE WNĘTRZ WG FENG SHUI

Chińczycy wierzą, że otoczenie, w jakim człowiek przebywa wpływa na jego los. Stworzyli więc feng shui – niezwykłą, ale praktyczną sztukę aranżacji wnętrz, która ma zapewnić pomyślność we wszystkich dziedzinach życia. Chociaż feng shui (po chińsku: wiatr i woda) to termin znany w Polsce, jednak niewiele osób orientuje się, o co tu chodzi. Feng shui stara się określić jakość przestrzeni, którą zajmujemy i która nas otacza, oraz pomaga kształtować ją tak, aby nas chroniła i wspierała. 


Według zasad feng shui nawet niewielkie zmiany np. pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów czy poprzestawianie mebli może przynieść bardzo korzystne rezultaty.
 Kluczem do poznania sekretów sztuki feng shui jest siatka Bagua.


Każda za stron świata ma przypisany żywioł i wynikające z niego właściwości 
(południe – ogień, północ – wodę, wschód – drewno, a zachód – metal, centrum -ziemia).

forum.meble.pl
Siatka dzieli mieszkanie na strefy odpowiadające różnym dziedzinom naszego życia. 
Nałożona na plan domu pokazuje, gdzie warto coś zmienić, by odmienić swój los. 
Siatkę można nakładać też na poszczególne pokoje.

zapytaj.onet.pl 

W siatce Bagua najważniejsze są remedia - przedmioty, które wpływają na ludzi. 

Przykładowo: 
WEDŁUG  FENG  SHUI:


  • Jeśli nie układa ci się finansowo ważne byś miał w domu monety w szklanym naczyniu, akwarium  obraz przedstawiający wodospad  lub ryby.
  • Jeśli pragniemy osiągnąć sławę powinniśmy gromadzić przedmioty w czerwonym kolorze, eksponować swoje dyplomy i nagrody oraz powiesić na ścianie obraz przedstawiający fontannę.
  • Na pomyślność rodziny i zdrowie wpłyną rośliny długowieczne np.: bambus i chryzantemy oraz figurka żółwia postawiona na komodzie.
  • Na ścianie należy powiesić fotografie rodzinne lub obraz przedstawiający góry albo żurawie.
  • Jeśli zależy nam na mądrości i wiedzy powinniśmy otaczać się czarnymi, białymi i zielonymi przedmiotami. 
  • Na półkach wskazane jest położenie książek i figurki słonia, którego trąba skierowana musi być zawsze w kierunku okna.  
  • Kiedy chcemy zjednać sobie ludzi, zyskać nowych przyjaciół czy pielęgnować już zawarte przyjaźnie, według feng shui powinniśmy zbierać figurki aniołków, kryształy, dzwonki oraz kamienie szlachetne.
  • Miejsce dla dzieci, a także tzw. strefa twórczości powinny być utytułowane na wschodzie, mając za plecami drzwi wejściowe pokoju lub mieszkania. W tej części powinny znaleźć się portrety przyjaciół, dzwonki metalowe, kwitnące kwiaty.
  • Jeśli chodzi o strefę odpowiedzialną za związki to jest ona usytuowana w północno - wschodniej części mieszkania. W tym miejscu powinny znaleźć się pary takich samych przedmiotów oraz obrazy przedstawiające kwiaty. 1 komentarz:

monifactura pisze...

Twoje posty o feng shui są bardzo ciekawe i przejrzyście napisane! Oczywiście nie wszystkie rady da się w domu zastosować, ale napewno można użyć kilka chwytów, aby energia dobrze płynęła...