poniedziałek, 7 stycznia 2013

NIETYPOWE FARBY


Poza wyborem funkcjonalnych mebli i efektownych dekoracji, by mieszkanie czy dom pobudzały wyobraźnię, warto zastosować farby do tzw. zadań specjalnych. Na rynku dostępny jest ich szeroki asortyment.


ladnydom.pl

fengshui.about.com


jako pierwsza:

FARBA FOSFORYZUJĄCA, ŚWIECĄCA W CIEMNOŚCI

Przy świetle dziennym pomalowana farbą fosforyzującą ściana uzyskuje satynowy półpołysk, który może przybierać odcień delikatnej zieleni lub żółci. Najbardziej charakterystyczną cecha tego rodzaju substancji jest zdolność do oddawania zaabsorbowanego światła – ujawnia się dopiero w ciemności.


www.trickgoclothing.com


Wystarczy, że pomalowana powierzchnia zostanie poddana działaniu światła przez 5-10 min, aby po wyłączeniu go mieniła się w ciemnościach, nawet w kilkukrotnie dłuższym czasie.

http://cialka.net


Farba fosforyzująca świecąca w ciemności Coo-Var używana  do efektów teatralnych:


lunassea.blogspot.comdo identyfikacji drzwi, wyjścia, drogi ewakuacyjnej, drzwi przeciwpożarowych itp.

 
http://www.noxan.pl


ZASTOSOWANIE:
Można stosować na drewno, metal, cegłę, włokno szklane oraz na wiele innych powierzchni. Dla prawidłowego efektu niezbędne są trzy produkty
  1. Podkład pod farbę fosforyzującą świecącą w ciemności,
  2.  Farba fosforyzująca świecąca w ciemności, nocy,
  3.  Lakier na farbę świecącą w ciemności.


PRODUKTY:

  • Glow in the Dark Finish 312 - to farba fosforyzująca o eleganckim półmatowym wykończeniu. Może służyć do całościowego odnawiania ścian i sufitów, bądź malowania przy jej użyciu różnorodnych elementów dekoracyjnych. Wykorzystane w formule farby specjalne pigmenty sprawiają, że absorbuje ona promienie świetlne.

benjaminmoore.pl
 

Wystarczy ok. 5 minut jasnego światła, aby powłoka farby mieniła się i świeciła w ciemnościach. Intensywność światła fosforyzującego uzależniona jest od ilości nałożonych warstw farby.  
Dwukrotne pomalowanie ścian i sufitu sprawi, że efekt świecenia utrzyma się przez ok. 20 minut.benjaminmoore.pl

Farba Glow In the Dark Finish 312 jest bardzo łatwa w nakładaniu (nie kapie podczas malowania). Powstałe na powłoce farby zabrudzenia można usunąć przy użyciu wody, bez obawy utraty koloru, czy stopnia połysku ścian.
W związku z tym, że farba nie zawiera związków ołowiu, chromu i rtęci ani substancji fotoreaktywnych, jest całkowicie bezpieczna również dla dzieci.  
Litr produktu pozwala na jednokrotne odmalowanie ok. 10 m² powierzchni.FARBA MAGNETYCZNA
Przyleganie magnesów jest możliwe dzięki dodaniu do farby mikroskopijnych, niekorodujących cząsteczek żelaza. Dzięki nim, po nałożeniu 2-3 warstw farby, powierzchnia uzyskuje zdolność przyciągania zbliżoną do siły oddziaływania magnesów i drzwi lodówki.


pokojedladzieci.blox.pl


W biurze, sklepie czy restauracji magnetyczny obszar ściany można wykorzystać jako tablicę informacyjną. 


qualityprofessional.net


Przylepiać można nie tylko kartki papieru, ale też specjalne magnetyczne karty.www.magneticwall.com


Farba magnetyczna nie jest szkodliwa. 
Nie wpływa na urządzenia elektryczne ani rozruszniki serca, sama w sobie nie wytwarza siły przyciągania.

e-mieszkanie.plqualityprofessional.netFARBA TABLICOWA 

Farbę tablicową czyli tzw. "tablicówkę" można z powodzeniem stosować we wnętrzach o różnej funkcji: w domu, pracy czy pomieszczeniach do nauki i zabawy. 
www.shelterness.com

http://forum.muratordom.pl


W nowoczesnych wnętrzach często tablicowe powierzchnie pojawiają się w kuchni. Nierzadko maluje się jedną ścianę lub jej fragment. W ten sposób zyskuje się tablicę informacyjną do zapisywania spraw wymagających załatwienia i listy zakupów. 

pytanieomieszkanie.pl
Pomalowana farbą część drzwi wejściowych pozwoli przypomnieć o ważnej sprawie tuż przed wyjściem z domu.
http://makesmyday.pl


urzadzamy.plPokryta farbą tablicową ściana stanie się jednym z najbardziej ulubionych miejsc zabawy w pokoju dziecinnym.

domoweinspiracjeiplany.blox.plJeśli rysunek się znudzi, wystarczy wilgotna lub sucha szmatka i strefa do tworzenia nowego dzieła będzie gotowa. W tym przypadku nie należy obawiać się o szkodliwość, gdyż farba nie zawiera składników, które w negatywny sposób mogłyby wpłynąć na zdrowie. Problemem nie jest również pył kredowy – na rynku są już dostępne kredy bezpyłowe.dlarodzinki.pl


CZY FARBA TABLICOWA MUSI BYĆ ZAWSZE CZARNA?

Nie :) Marka Benjamin Moore wprowadziła do swojej oferty farbę tablicową Chalkboard Paint 308.
Jest to farba tablicowa dostępna w pełnej gamie kolorów.
Teraz na ścianie pokoju dziecięcego może powstać tablica w jednym z 11 tysięcy odcieni !!!


WIĘCEJ O PRODUKCIE:

Informacje:
•    Wydajność: ok. 10 m2/litr
•    Cena: 138 zł za opakowanie 0,95 l
•    Opakowanie: 0.95 litra
•    Producent: Benjamin Moore & Co. USA
•    Dystrybutor: B.M. Polska
Chalkboard Paint 308 marki Benjamin Moore to wodorozcieńczalna, lateksowa farba akrylowa o półmatowym wykończeniu, która przekształca powierzchnie ścian i innych elementów w pomieszczeniach (np. blaty stolików lub fragmenty mebli) w tablicę, po której można pisać i rysować kredą. Farba może również posłużyć do renowacji tradycyjnych tablic szkolnych. Produkt dostępny jest w pełnej gamie kolorów w systemie barwienia GENNEX® Platform marki Benjamin Moore. Farba jest łatwa w aplikacji i w użytkowaniu. Posiada doskonałą odporność na zmywanie i szorowanie oraz bardzo dobre właściwości kryjące. Nie kapie podczas malowania i szybko schnie. Namalowana tablica jest odporna na oddziaływanie kredy i wielokrotne zmywanie przy użyciu wody, a warstwa malarska nie traci koloru i nie wybłyszcza się. Farba Chalkboard Paint 308 jest w pełni bezpieczna dla domowników, nie wydziela drażniącego zapachu i charakteryzuje się bardzo niską zawartością lotnych związków organicznych (LZO).


lucyferkiem.blogspot.com

Przy wykorzystaniu farby marki Benjamin Moore można również ozdobić doniczki, w których hodujemy świeże zioła, a następnie odpowiednio podpisać je kredą.


www.talentisoptional.com

pottedplantsociety.wordpress.comFarba tablicowa pozwoli zrobić estetyczne etykiety na słoikach:shabbytochicdesigns.com


http://www.urzadzamy.pl/

teacupsandtantrums.com


1 komentarz:

szycie dla domu pisze...

farby magnetyczne to super wynalazek-nie tylko do pokoju dzieci, warto taką farba pomalować także część ściany w kuchni