środa, 16 stycznia 2013

WAŁKI Z WZORAMI - MALOWANY EFEKT VINTAGE

Pamiętam takie ściany jeszcze z domu dziadków. Uzyskiwane za pomocą wałków dekoracyjnych z wypukłym wzorem. Te starsze (gumowe) można czasem spotkać na aukcjach, ich ceny nie są zbyt wygórowane. Poza Allegro można kupić je m.in. u firmy Korbus, gdzie można wybrać spośród 200 wzorów. 

trendsnow.net
  
TECHNIKA MALOWANIA:

Przed rozpoczęciem pracy dobrze jest sprawdzić układ wzoru i stopień nasączenia farbą na arkuszu papieru. Nie można dociskać wałka do ściany zbyt mocno, bo może to spowodować poślizg. Najlepiej malować pociągnięciami od góry do dołu nie przerywając śladu pomiędzy jego początkiem a końcem. W przypadku niektórych wzorów ma to duże znaczenie i wymaga pewnej dokładności przy kładzeniu obok siebie kolejnych śladów. Wałek a więc i ślad, jaki zostawia on na ścianie ma ok. 15cm szerokości.
moredesignplease.com

To, co można osiągnąć przy użyciu wałka wzorzystego zależy tylko od pomysłowości i inwencji malarza. Można nim ozdabiać meble, papier, karton i wiele innych materiałów. Dowolne kombinacje kolorów i faktur. 
 
www.korbus.pl

pattern-roller.com

sannas-land-of-illusion.blogspot.com

3 komentarze:

Unknown pisze...

Super - właśnie tego poszukuje ale gdzie można kupić taki wałek?? Na stronie producenta KORBUS nie ma nic o sklepie on line ... Bardzo proszę cię o pomoc jeśli wiesz gdzie mogę taki wałek dostać bo właśnie planuje remoncik :))

Anonimowy pisze...

poza tym, że cały tekst, oraz połowa zdjęć skopiowanych jest ze strony korbus.pl, to rzeczywiście świetny blog
dzięki!

Unknown pisze...

przeciez pod zdjęciami pisze skąd pochodzą więc o co chodzi? To się nazywa udostępnianie nie??
:)