wtorek, 20 sierpnia 2013

ŚCIANA TELEWIZYJNA

Choć sama nie mam telewizora od 8 lat to zdaję sobie sprawę, że w wielu polskich domach odbiornik TV to centrum salonu. Niezależnie od tego czy mamy jeszcze telewizory kineskopowe czy już nowe, plazmowe, to zawsze celem jest umiejętne wkomponowanie telewizora w wystrój całego wnętrza. O tym właśnie będzie dzisiejszy post. 

Dość prostym, ale bardzo estetycznym rozwiązaniem jest podwieszenie telewizora na ścianie albo zamontowanie go na specjalnym panelu. Dzięki ruchomemu wysięgnikowi możemy dowolnie ustawiać nachylenie ekranu. Można podejść do tematu z przymrużeniem oka i nieco zażartować z przesadnego znaczenia TV - a mianowicie potraktować go jak obraz i "oprawić" w ramę. Pomysłem, który daje mnóstwo możliwości jest wykonanie zabudowy (np. z karton-gipsu), stworzenie w ścianie wnęk, na ukrycie sprzętu albo zakup ciekawego zestawu mebli z odpowiednio wydzielonym miejscem.


2 komentarze:

Sylwia Grochala pisze...

wspaniała strona :) budujemy dom i z pewnścią skorzystam z kilku rad. A może by tak coś o ksiązkach tzn. bibliotekach domowych:)? bardzo podobają mi sie takie kąciki do czytania ale nie mam w domu żadnej wnęki by to zrobić.. jakieś triki na to :)? i biblioteczki do sufitu!! :)

Krzysztof Dudzik pisze...

Z własnego doświadczenia mogę polecić panele 3D za telewizor. Oczywiście odpowiednio dobrany wzór i kolor (kwestia gustu of course :) ) ja mam panel od Loft Design System który wygląda jak kolumny głośników( model 11 - Speaker) do tego dobre nagłośnienie i małe kino w domu :)