poniedziałek, 26 sierpnia 2013

BARISTACJA - BIAŁYSTOK

Nie ma chyba nic przyjemniejszego niż smaczne jedzenie w dobrze urządzonym lokalu. Podwójna uczta dla zmysłów. W ramach nowego cyklu "Kulinaria i wnętrza" przedstawiam Baristację. Choć powierzchnia jest niewielka wnętrze sprawia wrażenie jasnego i przestronnego. Wszystko za sprawą bieli i wysokich okien z niskimi parapetami, które wykorzystano na siedzisko. Surowa posadzka z lastryko, biel, niewykończone drewno to elementy stylu skandynawskiego. Nawiązanie do natury i prostoty nie jest przypadkowe - wszystkie posiłki i napoje są przygotowywane na miejscu - począwszy od chleba, poprzez pasztety, konfitury, skończywszy na drożdżówkach, batonikach zbożowych, tortach i sokach. Polecam!

http://www.podlaskie.strefabiznesu.pl

Surowe drewno  użyto do zbudowania półek i regałów oraz belek pod sufitem. Na jednej ze ścian pozostały bielone cegły, które korespondują z płytkami otaczającymi bar, stylizowanymi na kafle pieca ( => płytki cegiełki ). Menu wypisano na tablicach, jest też okno, przez które można podglądać, co dzieje się na kuchni.


www.podlaskie.strefabiznesu.pl


www.podlaskie.strefabiznesu.pl


www.podlaskie.strefabiznesu.pl

www.podlaskie.strefabiznesu.pl

Detale ocieplające kawiarnię to różnorakie krzesła, niektóre z kolorową tapicerką oraz wzorzyste poduszki pod parapetem, na którym też można sobie przycupnąć. Miejsc siedzących jest około 25.


http://www.podlaskie.strefabiznesu.pl


Wśród siedzisk można spotkać zarówno fotele klubowe


 jak i ikony światowego designu:


www.domosfera.pl


Są też popularne krzesła składane TERJE, IKEA


www.ikea.com


http://www.podlaskie.strefabiznesu.pl

http://www.podlaskie.strefabiznesu.plNa ladzie i na regałach w koszach rozłożone są bułki i chleby, a także owoce na świeże soki, w witrynce czekają zaś kolorowe desery. Na półkach za barem zobaczyć można kawy i konfitury w słoiczkach, akcesoria do zaparzania kawy czy worki z mąką. www.podlaskie.strefabiznesu.plwww.podlaskie.strefabiznesu.pl


www.podlaskie.strefabiznesu.plwww.podlaskie.strefabiznesu.plwww.podlaskie.strefabiznesu.pl


www.podlaskie.strefabiznesu.plwww.podlaskie.strefabiznesu.pl


www.podlaskie.strefabiznesu.pl

Brak komentarzy: