niedziela, 25 sierpnia 2013

ORGANIZACJA KOSMETYKÓW

Kwintesencja dekorowania tkwi w eksponowaniu przedmiotów estetycznych a chowaniu nieestetycznych. Do jakiej grupy zaliczają się kosmetyki? Powiedziałabym, że to zależy od tego jak są przechowywane. Zalotka do rzęs czy pędzel do pudru nie należą do przedmiotów ozdobnych, co innego jeśli włożymy je do ładnego pojemnika albo słoika przewiązanego kokardką. Sama trzymam pędzle i tusze w wysokiej osłonce na tealighty ;) Z perfumami sprawa jest dużo prostsza. Producenci dbają o to by zapach miał też piękny flakon. Moim faworytem są te z pompką. Bez problemu można kupić ozdobne pojemniki, do których można przelać np. płyn micelarny, a płatki kosmetyczne przesypać do dużego słoika. Czasem wystarczy odrobina kreatywności, by zwykłej rzeczy nadać niezwykłe opakowanie.
http://katosu.blogspot.comhttp://katosu.blogspot.com

http://belles-boutique.blogspot.com


http://belles-boutique.blogspot.com

http://belles-boutique.blogspot.com

http://belles-boutique.blogspot.com

http://belles-boutique.blogspot.com

jewelpie.comSłoiki są najlepszymi pojemnikami na małe drobiazgi.
www.zoella.co.ukwww.alinarose.pl

www.alinarose.pl


Szukając inspiracji na ozdobne pojemniki na kosmetyki, perfumy i inne damskie dodatki na toaletkę natrafiłam na informację, że właścicielką największej kolekcji flakonów po perfumach jest Wrocławianka - Izabela Bednawska. Jej kolekcja liczy 482 sztuki! Każdy flakonik ma inną barwę, fakturę szkła i kształtu korka. Najstarsza, przedwojenna została przypadkowo znaleziona podczas kopania studni. A Wy zbieracie coś? :)

Wbrew pozorom łazienka nie jest najlepszym miejscem na przechowywanie kosmetyków. Z powodu panującej tam wilgoci kosmetyki tracą swój termin przydatności o wiele szybciej. Dlatego też warto abyś w domu wygospodarowała miejsce tylko dla siebie i swoich kosmetyków. Najlepsza dla porządku byłaby toaletka, ale jeśli nie masz na nią miejsca wystarczy kuferek, pudełka albo... organizer.zofiana.pinger.pl


www.tumblr.com

www.tumblr.com


wnetrza.bankofert.pl

www.thegloss.com

styleofmylife.nets.pl


pretty-easy.tumblr.com

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Taki zapas pedzli, jak na 4 zdjęciu, straczyłby mi do konca zycia ;)
A tak powaznie, sama lubie gdy jest porzadek, a niezbedne rzeczy pod ręką tak, aby nie zaburzac estetyki wyglądu.
Piekne inspiracje

Evunia pisze...

witaj, wpadłam przypadkiem i sobie grzebię. powiedź - masz pomysł na przechowywanie kolczyków ale na sztyfcie? rzeby jakoś w parach, ogarniete. myślałąm o jakiejś namagnesowanej płytce ale nie mam.
a na pierścionki? tylko nie kasetka.
czytam dalej.

Evunia pisze...

ale byk.
no żebym ja włączyła poprawiaczkę :)