piątek, 18 października 2013

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL I SPOTKANIE BLOGERÓW WNĘTRZARSKICH

Drodzy miłośnicy szeroko rozumianego projektowania!
jako Ambasadorka serdecznie zapraszam na ŁÓDŹ FESTIVAL DESIGN (17-27.2013).
 
 
W ramach Festivalu odbędzie się również PIERWSZY ZJAZD POLSKICH BLOGERÓW WNĘTRZARSKICH. Wydarzenie o nazwie MEETBLOGIN Łódź 2013 zorganizowane przez Ulę Michalak (również blogerkę) odbędzie się w dniach: 19-20 października. Będę mieć przyjemność brać w nim udział.   
 
http://lodzdesign.com/
 
 
Wprost nie mogę się doczekać poznania osobiście blogerów, których od dawna śledzę i podziwiam. Jeśli również macie ochotę na poznanie autorów ulubionych blogów zapraszam(y) na spotkanie otwarte w niedzielę  o godz 12.30 w centrum festiwalowym na Targowej 35. Zainteresowanych szczegółowym przebiegiem zjazdu zapraszam do zapoznania się z programem. 
 
 
Wracając do programu Festivalu. tegoroczna, siódma już, edycja Łódź Design Festival odbędzie się pod hasłem: It's all about humanity. Od dawna interesuję się humanistyczną/ psychologiczną stroną projektowania, zatem jestem bardzo ciekawa ujęcia tematu. 
 
 
http://lodzdesign.com/
 
Program podzielony jest na 3 bloki tematyczne
 SPOŻYWANIE, ZAMIESZKIWANIE oraz EMPATIA.
 

SPOŻYWANIE
 
Działania zawarte w programie pokażą, że jedzenie może być traktowane jako produkt, który należy zaprojektować, aby nadawał się do spożycia, ale też by był ergonomiczny czy funkcjonalny.  W wystawie Food | Design | Humanity kuratorzy Stummerer i Hablesreiter (Honey&Bunny) umieszczą na trzech długich stołach jadalne obiekty, zaaranżowane smakowicie i z poczuciem humoru w taki sposób, aby idea ich projektu była równie prosta do odczytania jak ich znaczenie i funkcja praktyczna.


www.facebook.com

http://lodzdesign.com/


W ramach części SPOŻYWANIE:
 • wystawa z Programu Głównego: Food I Design I Humanity oraz oprowadzanie kuratorskie (Sonja Stummerer i Martin Hablesreiter)
 • konferencja Food | Design | Humanity (Gabriele Sorgo, Beate Koller, Prof. Dr. Vijai K. S. Shukla, Eugenio Butelli, Marc Bretillot, Earlwyn Covington, Katarzyna Gliszczyńska, Peter Raspor, Joanna Mroczkowska, Peter Barham) 
 • spotkanie autorskie: światowa premiera książki EAT DESIGN (Martin Hablesreiter & Sonja Strummerer) 
 • wystawy towarzyszące: Art Food (Marek Cecuła), Wokół Stołu (ASP Gdańsk), The Wishing Table (Michael Vasku), Głodna Planeta – Co je świat (Peter Menzel, Faith D'Aluisio),  
 • warsztaty: Smaki jesieni, czyli skąd się bierze dynia (Grzegorz Łapanowski), Green Food Design – Miejska Kuchnia Roślinna (Agata Bielska)
 

ZA-MIESZKIWANIE

Zamieszkiwanie, czyli rozważania o tym w jaki sposób organizowana jest przestrzeń mieszkalna i kto o tym decyduje. Projekt poświęcony jest zmianom, jakie zaszły we współczesnej architekturze mieszkalnej (a także urbanistyce i planistyce).


http://lodzdesign.com/

http://lodzdesign.com/

 
W ramach części Zamieszkiwanie:
 • €“wystawa z Programu Głównego: ZA-MIESZKANIE. Miasto-ogrodów, miasto-ogrodzeń oraz oprowadzanie kuratorskie (Instytut Architektury/ Kacper Kępiński, Dorota Leśniak-Rychlak)
 • €“wystawy towarzyszące: Nowoczesność – Tradycja – Proces – Kreacja (ASP ), Inne miasto (Iva S Tatermushova), Szkoła. Projektowanie kształcące pokolenia (Fundacja Bęc Zmiana), Designed to be individual (Grupa projektowa CSTM),
 • spotkanie: Jurgen Bey / In the perspective of nonsense and other senses that make no sense.
 


EMPATIA
 
Empatia to jedna z najważniejszych cech, jakie powinien posiadać projektant. Wsłuchując się w potrzeby ludzi, z którymi i dla których tworzy, w naturalny sposób rozwiązuje prawdzie problemy – nawet te nieuświadomione. Tak powstają projekty, które podnoszą jakość życia.


http://lodzdesign.com/

http://lodzdesign.com/W ramach części EMPATIA:
 • wystawa z Programu Głównego: DEEP NEED I empatia i projektowanie oraz oprowadzanie kuratorskie (Magda Kochanowska i Agnieszka Szóstek)
 • €“wystawy towarzyszące: Self indulgent design (David Carson), Operacja Książ (Monika Patuszyńska), Drzewo (Jarosław Hulbój), Współczesne improwizacje (Grupa TABANDA), Ostrożnie szkło (Flowers for Slovakia), Projektowanie tożsamości / Tożsamość Projektowania (OperaLab),
 • €“warsztaty: TACTILU – rzecz o dotykaniu, czyli miziajmy się na odległość (Jakub Koźniewski), Projektowanie interakcji metodyką Orange Labs: poznawanie i definiowanie potrzeb użytkownika (Łukasz Roth), Playful Interactions in public spaces (Rob Tieben)
 • €“spotkania i wykłady: David Carson / Self indulgent design,€“ Service Jam.
http://lodzdesign.com/http://lodzdesign.com/http://lodzdesign.com/


http://lodzdesign.com/


http://lodzdesign.com/


Brak komentarzy: