wtorek, 1 września 2015

BIAŁE DRZWI WEWNĘTRZNE

Kiedyś białe drzwi były bardzo popularne, bo nie było innego wyboru. Dziś białe skrzydła znowu wracają do łask, a ich wybór jest wręcz nieoraniczony. Bardzo dobrze sprawdzaja się nie tylko we wnętrzach w stylu skandynawskim czy nowoczesnym, w których biel odgrywa kluczową rolę, ale również w stylistyce prowansalskiej czy eklektycznej. Ba - umiejętnie dobrane będą pasować nawet do stylistyki kolonialnej. Poniżej kilka wybranych modeli białych drzwi wewnętrznych z szerokiej oferty polskiej marki PORTA.


www.porta.com.pl


Według wielu doradców kolor drzwi powinno się dobierać do podłogi lub okien. W swoim mieszkaniu zdecydowałam się na połączenie na zasadzie kontrastów – zestawiłam białe pełne skrzydło z ciepłą, ciemną podłogą. Model PORTA PASKY, który wybrałam jest o tyle nietypowy, że przez całą długość skrzydła biegną dwa paski w dobranym kolorze okleiny drewnopodobnej. Na białe skrzydło zdecydowałam się również dlatego, że chciałam uniknać dominacji drewna we wnętrzu, gdyż wiele z mebli jest wykonanych z dość "ciężkiego optycznie" drewna egoztycznego. Z drugiej jednak strony całkowicie białe skrzydło nie byłoby najlepszym rozwiązaniem - podłużne, drewnopodonne paski w orzechowej okleinie oraz ościerznica w takim samym odcieniu okazały się idealnym wyborem. Udowodniłam, że białe drzwi pasują nawet do stylu orientalnego, co niebawem pokażę na zdjęciach z realizacji. 


www.porta.com.pl

Nie zawsze trzeba się decydować na skrzydło pełne. We wnętrzach małych sobrze sprawdzą się modele przeszklone, które doświetlą nawet najciemniejsze miejsca korytarza czy przedpokoju. Drzwi z mniejszymi przeszkleniami (wykorzystywane często w łazienkach) lub drzwi pełne (stosowane w sypialniach, np. PORTA NOVA) pozwolą nam zachować intymność i sprawią, że przestrzeń stanie się bardziej osobista.


www.porta.com.pl


Przyznaję, że gdybym nie miała bardzo dobrze doświetlonego mieszkania - zdecydowałabym się na któryś z modeli PORTA KONCEPT. Modele z przeszklaniami to propozycja dla właścicieli mniejszych lub mniej doświetlonych przestrzeni, w ktorych naturalne światło pełni istotną rolę przy projektowaniu przestrzeni.


www.porta.com.pl


Kolor drzwi jest bardzo istotny, bo źle dobrany może zepsuć nawet najstaranniej wypracowany efekt, jednak nie mniej ważny jest wzór. We wnętrzach o stylistyce nowoczesnej polecam model PORTA VECTOR. Białe, idealnie proste skrzydło, bez żadnych zdobień nie zakłóci minimalistycznej aranżacji.We wnętrzach bardziej rustykalnych dobrze będzie się komponować któryś z modeli PORTA ROYAL. To klasyczne skrzydło, z delikatnymi zdobieniami w nowej odsłonie. W miejscu tym chciałabym zwrócić uwagę na dodatki do drzwi wewnętrznych, takie jak klamki czy tuleje wentylacyjne. Umiejętnie dobrane tworzą kropkę nad "i" udanej aranżacji. 


www.porta.com.pl


4 komentarze:

Pastelowy domek pisze...

Bardzo lubię biel we wnętrzach, ale chyba już się tak przyzwyczaiłam do drewnianych drzwi , że nie umiałabym ich zmienić ^^

Magdalena Markiewicz pisze...

W naszym mieszkaniu też zdecydowaliśmy się na białe drzwi co jest poparciem dla mojej tezy o neutralnej bazie. Nie kolidują z wszelkimi zmianami we wnętrzu dzięki swej neutralności. W takim elemencie jak drzwi stawiam na oszczędność formy :)

Ciekawe inspiracje :)

Pozdrawiam.
Magda z My Sweet Dreaming Home

jola_dk pisze...

Uwielbiam! :)

Marti Bogudzka pisze...

Cześć Kasia, właśnie szukam drzwi, do łazienki i natknęłam się na Twój wpis. Bardzo mi się spodobały te z lustrem na zdjęciu z wyspą kuchenną. Znalazłam też takie, które całe są wykonane jakby z jednej tafli lustra jak na tym obrazku http://www.kolodziejszmyt.com/wp-content/uploads/2015/03/legionowo_4-700x350.jpg

Co sądzisz o takich drzwiach, czy one nie są kłopotliwe? Mam dosyć jasne mieszkanie więc nie ma problemu z doświetlaniem ale bardzo mi się podoba taki pomysł.