sobota, 26 kwietnia 2014

ESTETYCZNIE I ... PRAKTYCZNIE
SYPIALNIA

Odmień zagłówek

Aby łóżko zyskało nowy wygląd warto pomyśleć o ozdobieniu zagłówka. To prosty zabieg, a daje niesamowity efekt Jeśli zagłówek poza funkcją dekoracyjną ma też pełnić rolę wygodnego oparcia, np: podczas czytania książki, musi być wystarczająco wysoki i gruby, aby można było oprzeć się wygodnie, bez dotykania głową ściany. Tutaj ważna jest grubość pianki/gąbki tapicerskiej.
Moja rada: Szukając tkaniny na obicie zagłówka najlepiej zdecydować się na typową tkaninę obiciową. Jest grubsza, bardziej wytrzymała, a dodatkowo ładniej się prezentuje.


deko-rady.pl
www.urzadzamy.plPOKÓJ DZIENNY

Fototapeta z głębią

Bardzo interesującą propozycją grafiki wielkoformatowej są fototapety z efektem głębi, które poza funkcją dekoracyjną optycznie powiększają wnętrze. W zależności od potrzeb takie fototapety można przyklejać na drzwiach, w wąskich wnękach, na całych powierzchniach ścian lub na ich niewielkich fragmentach.
Moja rada: Inną metodą na optyczne powiększenie wnętrza jest zastosowanie powierzchni odbijających, takich jak połyskujące fronty czy lustrzane płaszczyzny.


 
www.deccoria.pl

 
Wystrój okno

Wykorzystaj potęgę okien, pamiętając, że można je dekorować na wiele sposobów. W zależności od oczekiwanego efektu możemy zdecydować się na markizy, rolety rzymskie, rolety tradycyjne czy żaluzje, które nie tylko zapewniają prywatność i świetnie chronią przed słońcem, ale również stanowią oryginalną dekorację. I to nie tylko samego okna, a całego pomieszczenia.
Moja rada: Zamawiając rolety w sklepie internetowym warto wcześniej poprosić o próbki tkanin - sprawdzisz jak będą przepuszczały światło oraz zaciemniały pomieszczenie.7razyladniej.pl


www.pinterest.com


roletyrzymskie.woknie.pl

KUCHNIA

Przemaluj kafelki

Stare kafelki nad blatem kuchennym można przemalować farbą do ceramiki. Jest to długi proces, ponieważ wyschnięcie każdej warstwy farby trwa dość długo, ale ze względów ekonomicznych warto się zdecydować. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane, gdy chcemy odświeżyć kuchnię, nie robiąc przy tym totalnej demolki związanej z kuciem starych płytek.
Moja rada:. Malowanie najlepiej przeprowadzać w ciepłe, ale wietrzne dni, aby wiatr wywiewał opary z farby, a dodatkowo suszył płytki. Warto sprawdzić wcześniej prognozę na kilka dni, ponieważ mniej więcej tyle potrwa całkowite wyschnięcie płytek.


  
www.pinterest.com

ladnydom.pl

www.ebay.co.uk


Stwórz ścianę tablicową

Ściana pomalowania farbą tablicową jest bardzo praktycznych rozwiązaniem - może pełnić rolę kalendarza, planu dnia czy miejsca na listę codziennych zakupów. “Tablicówka” nadaję się na różne powierzchnie, zatem stoły i inne meble są dla niej równie dobrym podłożem. Niektóre farby można nakładać nawet na lodówkę!
Moja rada: Jeśli jesteśmy alergikami zwróćmy uwagę, aby farba posiadała atest hipoalergiczny, praktycznym wyborem jest też zakup niesypiącej kredy.

wnetrzarski.blogspot.com
artykuly.krn.pl

www.cheeseslave.com
ŁAZIENKA


 Zagospodaruj wnęki


Małe wnęki ścienne można wykorzystać jako ozdobę, eksponując dekoracyjne przedmioty albo do celów praktycznych, jako miejsce na rzeczy, które chcemy mieć pod ręką, np. ręczniki. Zagłębienia w ścianie nad wanną lub w kabinie prysznicowej sprawdzą się jako miejsce na kosmetyki kąpielowe.
Moja rada: Warto wiedzieć, że łazienka jest najgorszym miejscem na przechowywanie prefum. Częste zmiany temperatury, nadmierna wilgoć, a także sztuczne oświetlenie mają bardzo negatywny wpływ na trwałość i jakość perfum. Perfumy należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, pozbawionym sztucznego oświetlenia (np.toaletka w sypialni).


muratordom.plhomedesignlover.comwww.timticks.com1 komentarz:

blog by dozza pisze...

Świetne te inspiracje. A o zagłówku myślę bardzo intensywnie, żeby wymienić na pikowaną.