sobota, 7 stycznia 2017

OKIENNICE NA ZAMÓWIENIEUrządzanie mieszkania jest najczęściej wypadkową wyborów ekonomicznych i ogólnodostępnych oraz tych mniej oczywistych, często wykonywanych na indywidualne zamówienie. To te drugie podkreślają charakter mieszkania i decydują o pierwszym wrażeniu. Czasem nie są dostępne od ręki, wymagają pomiaru, zamówienia, sprowadzenia, a później profesjonalnego montażu, jednak efekt końcowy rekompensuje czekanie. Dziś nie wyobrażam sobie kuchni bez shuttersów, salonu bez fototapety z mapą świata czy łazienki z płytkami o strukturze drewna. Zachęcam do szukania inspiracji, odwagi w decydowaniu się na mniej znane zamienniki uniwersalnych rozwiązań i zawsze kierowania się zasadą, że na rzeczy dobre warto poczekać.
www.krakshutters.plSHUTTERSY
czyli drewniane okiennice

Shuttersy to wewnętrzne okiennice, wykonane z litego drewna, składające się z jednego lub większej ilości paneli. Panel to rama, w której zamontowany jest system ruchomych lamelek. Dzięki zmianie kąta pochylenia lamelek można swobodnie regulować natężenie światła, a dzięki temu dowolnie kreować nastrój w pomieszczeniu.

Shuttersami zainteresowałam się dawno temu. Oglądając jakąś zagraniczną produkcję zaintrygowały mnie drewniane oprawy okien i drzwi z poziomymi lamelami. Od dawna bardzo popularne w Ameryce Północnej i państwach anglosaskich, w Polsce uchodzące wówczas za towar bardzo ekskluzywny. Na szczęście na przestrzeni lat bardzo zyskały na popularności, w związku z czym wzrosła również dostępność firm, zajmujących się ich wyrobem.Wybierając producenta zdecydowałam się na współpracę z KrakShutters. Firma oferuje pomiar, wykonanie i montaż. W związku z tym, że kuchnia jest bardzo minimalistyczna i utrzymana w tonacji bieli – zdecydowałam się na białe okiennice, jednak istnieje możliwość realizacji zamówienia w niemal dowolnym kolorze z palety RAL. Jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego, na który składa się facowe doradztwo, jakośc wykonania i terminowość (co do dnia!). Dodatkowo KrakShutters wyróżnia bardzo konkurencyjna oferta cenowa. Zachęcam do bezpośredniego kontaktu, tymczasem jeszcze raz prezentuję przegląd najważniejszych informacji o shuttersach i przykładowe aranżacje.


www.krakshutters.plPANELE i LAMELE Shuttersy składają się z jednego lub większej ilości paneli. Szerokość poszczególnych paneli jest różna i można ją dopasować do wielkości otworu okiennego. W przypadku wysokich okien jest konieczne zamontowanie poprzeczki, która dodatkowo usztywnia i stabilizuje panel. W sytuacji bardzo szerokich i wysokich powierzchni okiennych Producent zaleca instalację systemów szynowych, które zwiększają stabilność i ułatwiają otwieranie i zamykanie paneli. W panelach zamontowane są lamele. To, która szerokość jest lepsza zależy od wielkości otworu okiennego i atmosfery, którą chcemy wykreować. Ogólna zasada brzmi: im szerszy panel tym szersze lamele i tym nowocześniejszy wygląd. Firma, z usług której korzystałam, oferuje lamele o dwu rodzajach szerokości.www.krakshutters.plMONTAŻ i ZASTOSOWANIE 

Shuttersy można montować nie tylko w prostych oknach i drzwiach, ale także w tych o nietypowych kształtach: okrągłych, ukośnych, łukowych. Mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu, także w łazience i kuchni. Shuttersy wyposażone są w liczne elementy, z których większość pozostaje niewidoczna. To właśnie te niewidoczne części sprawiają, że shuttersy są wyjątkowo estetyczne i wytrzymałe. Przykładem są ukryte zawiasy, schowane w słupku bocznym panelu, które nadają shuttersom ponadczasowy wygląd czy wykończenie lakierem odpornym na zarysowania, wilgoć i promienie UV.www.krakshutters.pl

OPCJE MONTAŻU

Jak poinformowali mnie przedstawicielie firmy KrakShutters - istnieje kilka opcji montażu shuttersów (na ościerznicy, wewnątrz otworu okiennego, przy pomocy ramy lub na ścianie). Wybór konkretnej opcji zależy od ilości dostępnego miejsca w otworze okiennym, od tego, czy wnęka jest prosta oraz od sposobu otwierania. Osobiście zdecydowałam się na montaż z wykorzystaniem ramy. Dzięki niemu shuttersy są wysunięte możliwie najdalej do przodu i mogę w optymalny sposób wykorzystać funkcję uchylną okna. Rama zasłania także nierówności, bo okazało się, że otwór okienny nie był całkowicie prosty. 


www.krakshutters.plwww.krakshutters.pl


Brak komentarzy: