niedziela, 17 stycznia 2016

PERSKIE DYWANY


Im więcej czytam i oglądam o Iranie, tym coraz dokładniejszy staje się projekt mojej orientalnej sypialni. Zainspirowana podróżą do Iranu oraz Disneyowskim Alladynem zdecydowałam, że w sypialni mieszać się będą wpływy perskie i berberyjskie. Dywany i kilimy perskie są od wieków cenione za ich wysoką jakość i doskonałe rzemiosło. Piękne, unikalne, ręcznie tkane. Nie może ich więc zabraknąć w mojej sypialni. Dobrze będą się prezentować na podłodze, jak i na ścianie.www.westwing.pl

www.westwing.pl


Zarówno tradycyjne dywany, jak i kilimy dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów 
– wyróżniają się bogatymi ornamentami, barwnymi pasami, wzorami geometrycznymi czy wzorami roślinnymi, które zachwycają misternością.

blog.theafricantouch.com


www.kilim.com
Kilimy (kelimy) wytwarzane są w  splocie płóciennym – najczęściej wieszane są na ścianach, służą także do dekoracji podłóg oraz przykrywania mebli. Wytwarzane są głównie przez nomadów (koczowników). Dywany te są dwustronne. Wzory kilimów są najczęściej geometryczne, ograniczone techniką ich wytwarzania, lecz czasem zawierają wzory tkane we włosiu. 
 www.westwing.pl


www.apartmenttherapy.com


Najczęściej perskie dywany czy kilimy wykonane są z wysokiej jakości naturalnej wełny lub jedwabiu. W ten sposób nie tylko wyglądają efektownie, ale również są przyjemny w dotyku i ciepłe. Są też znacznie bardziej trwałe od dywanów syntetycznych oraz mniej podatne na zabrudzenia,. Dzięki temu, że są one wytwarzane ręcznie, mogą być widoczne na nich drobne nierówności i niedoskonałości, które, tak jak przy naturalnej skórze czy drewnie - tylko dodają uroku.


dreamyalex.blogspot.com


www.westwing.pl
scoopempire.comPerskie dywany, kilimy, jak również mnóstwo innych orientalnych dodatków i mebli można spotkać na WESTWING. W ramach pojawiających się na portalu kampanii można natrafić na prawdziwe perełki. Zachęcam do rejestracji i odwiedzin, zwłaszcza, że nowe kampanie pojawiają się codziennie!


Brak komentarzy: